Botanicus PH

www.biotox.cz

Botanicus PH

Botanicus PH je internetový herbář obsahující téměř 500 kreseb farmaceuticky či toxikologicky významných rostlin. Rostliny naleznete v jednotlivých indexech. Rostliny jsou v indexech setříděny abecedně, přičemž jsem se snažil, aby bylo použito správného názvu (bohužel ne vždy se mi takovýto název podařilo dohledat, takže v některých případech jsou uvedena synonyma). V součastné době jsou zde pro Vás připraveny tyto tři indexy:

K požadovanému obrázku se dostanete kliknutím na příslušný odkaz v indexu. Z obrázku se zpět do příslušného indexu dostanete pomocí tlačítka "Zpět" umístěného vpravo pod obrázkem. Doporučuji otevírat jednotlivé obrázky do nových oken pomocí kliknutí myši za součastného stisknutí klávesy shift, jelikož tak odpadá opětovné načítání stránky indexu při návratu z obrázku.

Přidejte si projekt Botanicus PH k oblíbeným položkám ve Vašem prohlížeči.

Zde umístěné kresby pocházejí od akademické malířky Ludmily Jiřincové (Naše jedovaté rostliny, ČSAV 1957), Jindřicha Krejči (Naše rostliny v lékařství, Avicenum 1981) a od Franze Eugena Köhlera (Köhler´s Medicinal Plants 1883-1914, tyto fotografie se stahují z umístění na http://www.mobot.org).

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!
..:: BIOTOX : Botanicus PH , Encyklopedie psychotropních rostlin , Naturstoff , Toxikon ::..