Odkazy chemické a biologické

Zde je seznam odkazů, souvisejících s chemií a biologií a které se mi zdály zajímavé. Protože sám nemůžu vědět o všem, co se na webu děje, prosím vás o to, abyste mi dali případně vědět o nějakých zajímavých odkazech, případně i o odkazech na své stránky. Děkuji mnohokrát.

www.iwoe.de/pflanzen

Na téhle adrese můžete nalézt fotografie (snad i mnoho dalšího, ale je to v líbezném jazyce našich sousedů) středoevropských rostlin ve formátu jpg. Já jich mám také poměrně dost, obávám se ale, že na to, abych je zde vystavoval, nemám dostatek místa.

www.csdl.tamu.edu/FLORA

Zde najdete také fotografie a obrázky rostlin, ale nejen středoevropských, tento seznam je kompletnější - dá se toho tu nalézt opravdu dost.

www.natur.cuni.cz/cho

Toto jsou oficiální stránky české chemické olympiády. Uvádím je zde, protože jsem se této soutěže účastnil. Můžete zde nalézt zadání i přípravné úlohy, starší zadání, informace o letním odborném soustředění v Běstvině, odkazy na stránky mezinárodních chemických olympiád a tak podobně. Docela zajímavé.

www.piskac.cz/ETD

Ekotoxikologická databáze. Můžete zde nalézt informace o mnohých látkách, zejména fyzikální vlastnosti, případně též vysvětlení některých veličin. Je zde uveden seznam R a S vět.

Naturstoff | Chemie | Biologie | Význam | Praxe | Různé