Naturstoff

Naturstoff je internetovým průvodcem po rozmanitém světě přírodních látek. Můžete odsud čerpat informace, vztahující se k jejich chemii, biologii a významu. Obsáhlé téma se však dotýká též farmacie, farmakognosie, biochemie a toxikologie. Nechybí ani praktické návody. Informace pochází z poměrně důvěryhodných zdrojů, zejména ze seriózní české a zahraniční literatury.

Stránky jsou tvořeny s dvěma cíli:
Co můžete nalézt v jednotlivých sekcích?
Chemie - informace o jednotlivých skupinách přírodních látek, o jejich vlastnostech a významu. Dozvíte se něco o jednotlivých derivátech, o biosyntéze, biodegradaci, syntéze, analýze a reakcích těchto látek.
Biologie - informace o živých organismech a jejich obsahových látkách. Zaměřeno zejména na rostliny. Najdete zde popisy jednotlivých rostlinných čeledí i jednotlivých zástupců. Informace o možném využití rostlinných drog.
Význam - informace o tom, jaký důvod mají organismy k tomu, aby vytvářely všemožné podivné látky. Informace o významu těchto látek pro člověka.
Praxe - praktické návody zaměřené většinou na izolaci přírodních látek z biologického materiálu nebo na ověření jejich vlastností.
Různé - jednak souhrn informací o webu (odkazy, historie, update, autor, zdroje...), jednak výběr nejzajímavějších článků a novinek.

Dovolím si Vás také upozornit na ostatní projekty v systému www.biotox.cz, se kterými je projekt Naturstoff provázán. Jsou to:

Encyklopedie psychotropních rostlin - encyklopedie drog rostlinného původu; vedou sem odkazy zbarvené fialově.
Botanicus - virtuální herbář, obsahující kresby rostlin; zelené odkazy.
Toxikon - projekt, zabývající se zevrubně toxikologií, otravami a jedy; odkazy modré barvy.

V součastné době tento web nemá administrátora, pokud by jste měli zájem a chtěli sem cokoliv doplnit, popřípadě se starat o tento web můžete kontaktovat Pavla Krmenčíka

Naturstoff | Chemie | Biologie | Význam | Praxe | Různé